Oficjalna strona DZEMU - opinie

Wasze propozycje i opinie dotyczące strony

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Oficjalna strona DZEMU - opinie

Postautor: Gość » sob lis 29, 2008 11:55 am

Witam

Przegladalem ostatnio strona Acid Drinkers. Wydali nie tak dawno album, wchodze a tam duuuze zmiany banery z nowym muzykiem itd.

Wszedlem na strone Dzemu. a tam co?? ciagle na banerze rozpoczynajacym strone widnieje Pawel Berger...brak Jasia Borzuckiego

Panowie Administratorzy...zeminislicie jakos tam forum, ponoc trwalo to wiele wysilku czasu itd... daliscie jakis fragmencik po prawej z nowosciami itd. SUPER

ale ile czasu juz Jasiu gra z Dzemem?? to jest oficjalna strona zespolu i nic nie ma...
Gość

Re: Oficjalna strona DZEMU - opinie

Postautor: Gość » sob lis 29, 2008 5:27 pm

No tak razi to w oczy, pozatym na stronie nie ma żadnych niusów oprócz tego że najbliższy koncert tu i tam :( żadnych nowych ciekawych informacji.
nataliaw

Postautor: nataliaw » sob lis 29, 2008 7:22 pm

No, fajnie by było o jaikichś nowinkach ze świata muzyki poczytać...Zresztą ciekawostki nie są aż tak ważne. Chodzi o główny wygląd, strony tzw. "pierwsze wrażenie". Na stronie Dżemu nie jest jakoś krytycznie źle, ale mogłoby być dużo lepiej...No, ale teraz trzeba się cieszyć tym, co jest. Dobrze, że forum nie szwankuje. I to jest plus :wink:
Gość

Postautor: Gość » ndz lis 30, 2008 7:52 pm

przemo12 pisze:Przegladalem ostatnio strona Acid Drinkers. Wydali nie tak dawno album, wchodze a tam duuuze zmiany banery z nowym muzykiem itd.

za duzo sobie teraz nie naogladasz bo dzisiaj zmarl Olass z Acidow.... wlasnie nowy gitarzysta swietej pamieci...
evvus00

Postautor: evvus00 » pt gru 05, 2008 12:58 pm

No, miło, że ktoś poczytał te forum, bo oto są zmiany!
Po lewej Rysiek i Paweł, a po prawej cała reszta zespołu z Jasiem Borzuckim :D
także fajnie :wink:
chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Gość

Postautor: Gość » sob gru 06, 2008 10:03 pm

No brawo odrazu stronka lepiej wyglada :)
Gość

Postautor: Gość » ndz gru 07, 2008 2:21 pm

No to dzięki dzieki... milo slyszec ze rozwiązanie tej pierwszej strony, ktory zaprojektowałem przypadł Wam do gustu... nie wiem jakie dalsze plany maja Piotrek i Radek, ale moze pozostale podstrony beda "odświeżane"...czas pokaze.
Gość

Postautor: Gość » ndz gru 07, 2008 2:23 pm

przemo12 pisze:Witam

Przegladalem ostatnio strona Acid Drinkers. Wydali nie tak dawno album, wchodze a tam duuuze zmiany banery z nowym muzykiem itd.

Wszedlem na strone Dzemu. a tam co?? ciagle na banerze rozpoczynajacym strone widnieje Pawel Berger...brak Jasia Borzuckiego

Panowie Administratorzy...zeminislicie jakos tam forum, ponoc trwalo to wiele wysilku czasu itd... daliscie jakis fragmencik po prawej z nowosciami itd. SUPER

ale ile czasu juz Jasiu gra z Dzemem?? to jest oficjalna strona zespolu i nic nie ma...

Przemku, to nie tak do konca.. projekt, ktory obecnie jest zamieszczony, wykonałem prawie rok temu, ale wiadomo, ze to potrzebuje jeszcze dojrzec i przelezakować... dodatkowo musiał go przecież obejrzeć kazdy z członków zespolu i wyrazić swoja opinie/akceptacje/sprzeciw a przy tak napietym programie jest to po prostu utrudnione. Sam zreszta wiesz jak to czasem bywa.
Gość

Postautor: Gość » pt sty 02, 2009 2:34 pm

Bardzo skromna jest oferta sklepu internetowego a szczególnie w dziale gadżety.Będąc w sierpniu na koncercie Dżemu w Gniewie widziałem bardzo bogate stoisko z pamiątkami.Czy taka sama oferta nie może być w necie?No i w porównaniu z innymi stronami zespołów nasza jest dosyć drętwa.Zbyt dużo to się na niej nie dzieje a jeszcze mniej można się z niej dowiedzieć :oops:
Awatar użytkownika
Rolus

Postautor: Rolus » sob sie 15, 2009 1:49 pm

Do tej pory myślałem, że to ja jestem autorem najdurniejszego przedsięwzięcia na stronie dżem.com.pl. Że jestem twórcą tematu który, jak słusznie określił to Piotrek: zaczyna pachnieć mu bezsensownością, zgniłym zimniorem posypanym zapleśniałym koperkiem, maślanką z chlebaka przepitym. Bezsens oczywiście zawsze będzie w modzie i przeżyje jeszcze niejedną arafatkę, fakirkę a nawet wszystkie odmiany rurek. Jest równie niezmienny jak top lista na stronie głównej. Taki sobie bezsens żyje, buduje dom, morduje rodziny, zakopuje je i zasadza tam drzewo. Na forach internetowych potrafi trwać nawet przez kilkanaście stron. W prawdziwym życiu-nawet kilkadziesiąt lat i nie zawsze kończy się kolacją ze świecami przy okrągłym stole. Dlatego, żeby przynajmniej w jednym małym kąciku uniemożliwić bezsensowi rozwój, wskazuję na kolejną niesławną Zabawę w dżemowe stare, nowe teksty. I jednocześnie pytam-dlaczego nikt mnie nie zaprosił?

1. W życiu podobno kończy się wszystko. Metallica na Kill'em All. Człowiek w trumnie. Punk na murach. Przyrost naturalny w Zimbabwe na rzecz Hollywood. Termin ważności maślanki też się kończy. I wreszcie, wraz ze śmiercią Ryśka Riedla ostatecznie psuje się Dżem. Utwory tworzone potem to już zupełnie nie to samo. A dla garstki krzykaczy, z uporem maniaka forsujących tezę, że Dżem bez Ryśka to jednak Dżem, niezbity dowód .

2. Nie trzeba pięciu oktaw i megafonu, większość widzi to i słyszy. Dżem bez bytu Ryśka jest niebytem. Ale nawet filozofowi greckiemu Platonowi (uczniowi Sokratesa), orędownikowi tezy o bycie jako wiecznej i niezniszczalnej idei, sandały by spadły na widok ciągu dalszego Zabawy w dżemowe stare, nowe teksty. Okazuje się bowiem, że Dżem z Ryśkiem w niektórych miejscach nie jest ideą ani fizyczną ani nawet psychiczną. To jedno z nich. Zastanawiam się jak odnalazł się w tym sześć lat temu Maciek Balcar (uczeń Riedla), wkuwając te prawdy na pamięć. Ja, żeby kot był syty i ptaszysko całe, pogodziłbym to w ten sposób:

Człowieku, w którym pękło niebo

Kiedyś przez drogę, przebiegł mi, dziki płowy kot,
A ciało swe pogodził z ptakiem,
Żona wnet przeraziła się,
I lunął straszny deszcz,
Ale ja już byłem tam skąd tylko dziki kot,
I była miłość, i była zgoda.

Naiwna śmierć

Kiedy byłem mały, zawsze chciałem dojść,
Nie mogłem w to uwierzyć,
Teraz jestem duży,
Kto pomoże, teraz kto.

3. Jacek Kazimierz Dewódzki urodził się 4 marca 1964 roku w Lubaniu śląskim i od tamtej pory nie pasuje do Dżemu.

To wiemy o nim wszyscy. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym przypadku Dżem bez Jacka to nie tylko Dżem bez Ryśka, ale i zarazem Dżem bez niego samego? Jak wspomniałem, zespół już sam w sobie jest niebytem bez pierwszego wokalisty, więc czym jest Dżem z Jackiem nie będąc tym samym jak z nim? Chyba tym .

To tylko dwa dzikie serca

Czuję zapach Twój, egzotyczny kwiat,
Też napij się mój kapralu,
Dzikość w moim sercu nawet nie wiesz jak,
Nie mrugałem do niej - skąd ty to wiesz.

Skąd znam tę dziewczynę? Skąd mogę znać,
Trudno zdusić ją, ukryć - ciężko tak,
I po co te fochy, kamienna twarz,
Jutro odważę się ten pierwszy raz.

4. Z pierwszym niedobrze, z drugim źle. Sprawdźmy więc trzecie świeże, pardon, mięso. Słucham już od 5 lat płyty "2004", fajnie się tupie girą, uznałem więc, że warto poczytać o czym to wszystko jest. Znów wobec tego włączam estetyczny java-kokpit. I mimo że moje poszukiwania kończą się fiaskiem, problemu nie ma bo znalazłem bardzo fajne, podobnie brzmiące nazwy. Tamtych przeczytać mi się nie udało, ale pewnie chodzi mniej więcej o to samo:

I. Gorszy dzień - Geronimo
II. Chleb z dżemem - Czarny chleb
III. W drodze do nieba - W klatce (czy tam "W pułapce"-niejednemu psu Burek)
IV. Ćma barowa - Country śnieć
V. Nieproszony - Nieudany skok
VI. Wymarzony świat - Wszystko wzięło w łeb (jest na literę W, ale wydźwięk-skrajny, pomyślałem więc, że pierwszy tytuł jest pewnie ironiczny, chyba że to soundtrack do Muminków)
VII. Do kołyski -Detox
VIII. Dzień świstaka - Dzień, w którym pękło niebo
XIX. Szeryfie, co tu się dzieje? - Słoneczny dzionek w Pewli Wielkiej (nie tylko zaczyna się na S, ale i ma podobną ilość słów).
X. Diabelski żart - powinienem zamieścić tu "Dzień w którym pękło niebo". Kwestia litery, ale i skojarzenia. Skoro pęka niebo to jest piekło i chodzą diabły i żartują. Ale to już było więc niech będzie też ciekawie brzmiące "Duże O' Karol" (skoro są diabelskie żarty to jest dużo kłopotów i niejeden Karol ucierpi).
XI. 66 - 51 (brak podobnego na liście, ale sądząc po tytule, to pewnie cover)
XII. W imię ojca - Whisky (na zasadzie pierwszego skojarzenia).

PS: Ta płyta to fenomen. Liście raz się zielenią, raz pozłacają, całe lata mijają, drzewa i ludzie starzeją, a ona wciąż jest najnowsza.

5. Nieważne. Po tym wszystkim, miałem serdecznie dość utworów z tekstem. Nie miałem siły iść na dyskotekę, więc znalazłem dla siebie wersje i impresje z krwi i kości instrumentalne.

Sobie i wam życzę więc miłego słuchania i dobrej zabawy w cytaty.
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2009 7:00 pm przez Rolus, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » sob sie 15, 2009 2:01 pm

nie no, ja sei zapisuje do Twojego ofc, nie ma co :lol:
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pt lis 06, 2009 10:14 pm

Strona sama w sobie jest przemyślana i nowatorska, jednak :
- czasami "ludziska" mają trochę inne rozdzielczości i problem z otwieraniem strony
ponieważ nie jestem informatykiem, ale strona chyba jest w flashu i dlatego takie drobne problemy.

Ogólnie strona bardzo ciekawa, przejrzysta, wyrazista i zrozumiała dla przeciętnego maniaka internetu.

Woli ciekawostki, strona ma tzw. pagerank 5 czyli bardzo wysoki,
oraz już pisałem na innych forach wysoka oglądalność około 2600 osób dziennie na stronie.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl

Wróć do „Pomysły/Opinie”