Zdjecie tygodnia

Wasze propozycje i opinie dotyczące strony

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Zdjecie tygodnia

Postautor: Gość » pt wrz 19, 2008 3:33 pm

Witam

na pewno nie tylko mnie ale i wielu uzytkownikow (spotkalem sie z tym odnosnie innych tematow) denerwuje fakt ze zdjeciem tygodnia zostaje zdjecie uzytkownika ktory ma 10 kont i sobie na nie glosuje.

Macie jakies pomysly aby to zmienic, zeby np zdjecie tygodnia ktore raz juz nim zostalo nie bralo udzialu w glosowaniu lub tez zdjecie tygodnia powinno byc faktycznie zdjeciem dodanym w tygodniu.

Jakie sa Wasze opinie i jakie sa mozwliosci administracyjne da sie to zmienic??

bo ilez mozna ogladac zdjecie jantora76 (chlopczyka z Mackiem) ktory nawet tu sie nie udziela
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Re: Zdjecie tygodnia

Postautor: borszysz » pt wrz 19, 2008 3:41 pm

Juz na ten temat sie przemo kiedys wypowiadalem. Ja bym na miejscu adminów zrobił naprawde sporą selekcje zdjec ktore są wrzucone do galerii, powywalał wiekszosc i zostawil faktycznie te ładne. A potem dodanie nowego zdjecia wiazaloby sie z akceptacją przez admina, moderatora czy jakas osobe.

A odnosnie glosowania z wielu tych samych kont- pewnie da sie zrobic taki myk, zeby po IP konta szukac i z tego samego IP sie nie dalo oddac wiecej niz 5 glosów (tyle ile mozna miec na konto) na jedno zdjecie.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt wrz 19, 2008 3:51 pm

borszysz pisze:Juz na ten temat sie przemo kiedys wypowiadalem. Ja bym na miejscu adminów zrobił naprawde sporą selekcje zdjec ktore są wrzucone do galerii, powywalał wiekszosc i zostawil faktycznie te ładne. A potem dodanie nowego zdjecia wiazaloby sie z akceptacją przez admina, moderatora czy jakas osobe.

No tylko powiedz mi jeszcze kto i kiedy by to robił :) Galeria ma taką a nie inna formułę, więc zdjęcia w niej sa różne. Dla przeciwwagi jest galeria koncertowa, gdzie znajdziemy bardzo fajne zdjęcia. Błąkał się kiedyś pomysł by ta galerię bardziej wyeksponować na froncie strony, ale obecnie z racji braku czasu został odłożony. Nie mnie jednak na pewno trzeba pomyslec o pewnej zmianie, bo funkcja o której pisaliście jest martwa. Nie daje nic stronie i nudzi.

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » pt wrz 19, 2008 4:08 pm

Selekcje moge np robic ja.

nie chodzi o wyrzucanie zdjec slabych, nie o to chodzi... chodzi o zdjecia gdzie ktos sobie sciagnie ze strony Dzemowej i umiesci (o zgrozo !!!) lub tez robi jakies tandetne taperki z napisaem dzem lub zdjecie plecaka gdzie pisze Dzem...

to po pierwsze a po drugie...

faktycznie jest galeria koncertowa, ale wiedza o niej tylko i wylacznie forumowicze...a zapewne jakies 60% ludzi wchodzi TYLKO na strone Dzemu by sie cos dowiedziec i tam ostatnio dodane zdjecia z koncertu sa z .... 2005 a jak sami widzicie na mojej, Kwinta, czy Jarka stronie jest pelno zdjec. i nie trzeba tu robic jakiejs calkowice nowej galerii ale choc odnosnik.. ja jak wchodze na strony zespolow ktore mnie interesuje troszke mniej to nigdy nie wchodze na forum bo i po co... interesuje mnie gdzie koncert jest troszke zdjeci zobaczenie i np sklad i nowosci to wszystko
Awatar użytkownika
Rolus

Postautor: Rolus » pt wrz 19, 2008 4:10 pm

Popieram Cię, Przemo. Większość zdjęć to syf (najgorsze są chyba kiczowate fan-arty i takie z albumu rodzinnego). Ale w szczególności chciałbym w tym miejscu wyróżnić geniuszy tworzących osobliwy dział "motoryzacja" - zdjęcia szczerzących się ludzi z kciukiem w górze, na tle furgonetki zespołu. Może jakiś konkurs w tym temacie?

Pewnego razu pojadę na koncert i namaluję napis "Dżem" na toy-toyu. Galeria będzie zapchana.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pt wrz 19, 2008 4:13 pm

borszysz pisze:
A odnosnie glosowania z wielu tych samych kont- pewnie da sie zrobic taki myk, zeby po IP konta szukac i z tego samego IP sie nie dalo oddac wiecej niz 5 glosów (tyle ile mozna miec na konto) na jedno zdjecie.

niebardzo-dzieci neo mają zmienne IP :wink:

mnie to w sumie obojętne..jak chcę pooglądać nowe zdjęcia, to wchodzę w galerię..ale fakt faktem, biorąc pod uwagę fotki, które wrzuca Przemo i Jarek.. to właśnie one zasługują na to aby "wisieć" na stronie głównej no i automatycznie robić wizytówkę zespołowi,stronie.. no i talentom FotoFanów :wink:
Gość

Postautor: Gość » pt wrz 19, 2008 4:24 pm

Przejrzalem troche galerii i zdjecia ktorych np ja tu nie widze to:

"SUper" tapetki z uzyciem zdjec innego autora...
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2719.jpg

Zdjecia kapeluszow, chust i innych gadzetow lezacych sobie gdzies
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2708.jpg
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2680.jpg

Zdjecia nie wiadomo czego, ufo??
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2685.jpg

Zdjecia o zgrozo!!!! sciagniete z oficjalnej Dzemowej strony i wlozone do galerii !! czemu tego nikt nie pilnuje
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2682.jpg

Anonse towarzyskie - lansujmy sie
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2674.jpg
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2670.jpg
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2624.jpg

Polnagie !!!!!!!!!! zdjecia malych chlopcow
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/galeria/img/2625.jpg

to tylko niektore paranoje (Ada bez urazy :D ) a obejrzalem jedynie 25 podstron

i nie mowie zeby dodawac tu jakies mega wypasione super foty...ale nie robmy z tej strony fotki.pl ....
Gość

Postautor: Gość » pt wrz 19, 2008 4:25 pm

ja o tym niedawno wspomnialem ale mnie olali... szczerze mowiac to te zdjecia tygodnia ktore praktycznie 3 sie zmieniaja sa wkurzajace... i Armin ma racje powinny tam kursowac zdjecia Przema, Jarka i Kwinta a nie jakiegos chlopczyka z Mackiem czy dziewczynki z Jasiem... juz tak chyba od roku jest...
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt wrz 19, 2008 4:28 pm

przemo12 pisze:Selekcje moge np robic ja.

nie chodzi o wyrzucanie zdjec slabych, nie o to chodzi... chodzi o zdjecia gdzie ktos sobie sciagnie ze strony Dzemowej i umiesci (o zgrozo !!!) lub tez robi jakies tandetne taperki z napisaem dzem lub zdjecie plecaka gdzie pisze Dzem...

No ale o ile się nie mylę to taka właśnie była idea tej galerii - czyli każdy może wrzucić każdą fotkę. Czy to pomysł dobry - pytanie proponuje kierować do twórców.

przemo12 pisze:faktycznie jest galeria koncertowa, ale wiedza o niej tylko i wylacznie forumowicze...a zapewne jakies 60% ludzi wchodzi TYLKO na strone Dzemu by sie cos dowiedziec i tam ostatnio dodane zdjecia z koncertu sa z .... 2005 a jak sami widzicie na mojej, Kwinta, czy Jarka stronie jest pelno zdjec. i nie trzeba tu robic jakiejs calkowice nowej galerii ale choc odnosnik.. ja jak wchodze na strony zespolow ktore mnie interesuje troszke mniej to nigdy nie wchodze na forum bo i po co... interesuje mnie gdzie koncert jest troszke zdjeci zobaczenie i np sklad i nowosci to wszystko

Nie zrozumiałeś mnie Przemku. Chodzi mi o galerię przy okazji działu "relacje z koncertów". Tam jest kupę fajnych zdjęć, które należałoby eksponować na pierwszej stronie. Co prawda możliwość wrzucania tych galerii jest jeszcze troszkę utrudniona, bo nie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, ale w październiku powinno się to zmienić - wtedy pojawi się tam więcej nowych galerii. A wracając do tematu to dział jest łatwo osiągalny z poziomu głównej strony fanclubu, można by go tylko bardziej wyeksponować (np. zdjęciem z najnowszej galerii, lub cyklicznym pokazem zdjęc z najnowszej galerii).

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » pt wrz 19, 2008 4:30 pm

tu nie chodzi o to ktore zdjecie bedzie wygrywac...

ale po

1. o jakas estetyke dodawanych fot, ktos calkowicie nie umie robic zdjec niech nie dodaje!! ja nie umiem spiewac to nie dodaje mp3 z moim wystepem proste.
2. zeby nie mozna bylo tak jak ten jantor76 zakladac sobie 100 kont i glosowac wejdzie sobie tu
http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/?m=8&page=1&wh=2
i zobaczcie co jest najlepszym zdjeciem w historii Dzemu...poza fotkami z Ryskiem...wiadomo sentyment pierwsza 10 to same jakies robusie i inne super foty....

piersze naprawde dobre zdjecie jest na miejscu 22!! Adama Jedrysika

smar666 pisze:
No ale o ile się nie mylę to taka właśnie była idea tej galerii - czyli każdy może wrzucić każdą fotkę. Czy to pomysł dobry - pytanie proponuje kierować do twórców.
smar666

napisalem to w odpowiednim dziale POMYSLY/Opinie wiec prosze mnie nie linczowac:)

tak wrzucac owszem ale ze smakiem...a nie zdjecie sciagniete z oficjalnej strony lub tez fotka moja czy Jarka (juz tak kilka razy bylo.

smar666 pisze:Nie zrozumiałeś mnie Przemku. Chodzi mi o galerię przy okazji działu "relacje z koncertów". Tam jest kupę fajnych zdjęć, które należałoby eksponować na pierwszej stronie. Co prawda możliwość wrzucania tych galerii jest jeszcze troszkę utrudniona, bo nie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, ale w październiku powinno się to zmienić - wtedy pojawi się tam więcej nowych galerii. A wracając do tematu to dział jest łatwo osiągalny z poziomu głównej strony fanclubu, można by go tylko bardziej wyeksponować (np. zdjęciem z najnowszej galerii, lub cyklicznym pokazem zdjęc z najnowszej galerii).
smar666

no zaleglosci sa spore...na szczescie moja, Jarka i Kwinta strona funkcjonuje wiec to juz nie nasze problemy:)

a drogi Smarze chodzilo mi jak czytales rowniez o to zeby na stronie DZEMU byly dostepne zdjecia bo wiesz mi czesc fanow nie wchodzi na forum tylko na glowna Dzemowa Strone i widzi zdjecia sprzed 3 lat tak jakby nikt Dzemom nie robil zdjec przez te lata.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz wrz 21, 2008 8:25 am

I znowu mamy jantora76 na czele... tutaj seria gwizdów powinna być:P
Admini... zmiencie cos!:P
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 21, 2008 10:06 am

przez pare godzin bylo zdjecie chyba Przema a teraz nabil ze swoich kont i znow... to juz do znudzenia sie robi az sie odechciewa wchodzic na strone fan clubowa... dokladnie to chyba od roku sa 3 zdjecia na przemian jako zdjecie tygodnia czasem sie trafi inne ale tylko na chwile....
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 21, 2008 11:20 am

Ja napisze tylko tyle... niestety taka jest polska mentalnosc i pewnie sie to juz nie zmieni.
przy dodawaniu zdjecia na dole widnieje takie obwieszczenie:

"Oświadczam, że zdjęcie, które wysyłam jest moją własnością i nie jest obciążone prawami osób trzecich. Ponadto zezwalam na modyfikacje zdjęcia w celu dopasowania do serwisu oraz publiczną prezentację przesłanego zdjęcia na łamach serwisu fanclub.dzem.com.pl oraz dzem.com.pl"

Nie wiem zatem jakim prawem pojawiaja się tutaj zdjecia pobrane ze stron innych autorów, kolaże ze zdjec, ktorych tworca owego kolazu napewno nie jest autorem i nie wysilil sie nawet na podanie autorow foto, ktore wykorzystal do swojego dzieła. Do tego bezczelne screeny z TV gdzie "autor" nawet nie wysilil sie na przyciecie lub wymazanie logo stacji. O tym co napisal przemo - czyli zdjecia pobierane ze strony dzemu, o czym swiadcza znaki wodne. Pseudo autorzy naprawde czuja sie bezkarnie, a moze po prostu nie potrafia czytac? Moze bana kilkudniowego stosowac?)

Jesli okazaloby sie ze ktos wykorzytuje je do zarobku bez wczesniejszego ustalenia, to wytoczylbym procesy i tyle. Dopoki ktos je tylko wrzuca, niewiele mozna zrobic, jedynie walczyc o usuniecie

Na Naszej klasie w licznych fan Klubach Ryska, Macka, cioci Heli z hAmeryki i innych fikcyjnych kontach pojawilo sie mase moich foto (Zreszta nie tylko moich bo i przema i kwinta tez) Tutaj dzieki skladam Arminowi , ktory czesto informuje mnie o takich rzeczac. Kiedy poprosilem przynajmniej o podanie autora pod fotografia (w koncu to moja praca) , otrzymalem odpowiedz ze praca jest z netu i nie ma zadnych praw autorskich :shock: , , dlatego zmuszony zostalem do wrzucania znakow na foto, gdyz stalo sie to uciazliwe.

Jesli chodzi o foto fanow na tle auta czy namiotow, pal licho, jak napisal smarr , kazdy powinien miec mozliwosc wrzucania swoich fotek jesli tematyka ich zwiazana jest z Dzemem (chociaz fotek w stylu serducho narysowane kreda i napis Dzem nie do konca rozumiem). Dla nas to foto moze byc slabe natomiast dla autora posiadac najwieksza wartosc, ktora chcialby sie podzielic.

Jesli chodzi o selekcje to tutaj popieram smarra, niestety zajeloby to mase czasu i podejrzewam ze po pewnym czasie kazdej osobie znudzilaby sie ta funkcja. Wyatkowo rażace foto mozna po prostu zglaszac i tyle. Pamietam , ze jak ktos nagminnie wrzucal tu moje rysunki Dzemowców to napisalem do Truskawy i zdjecia zostaly usuniete.

Ale w podsumowaniu.... pomalu prowadzi to do tego ze nie chce sie wrecz wrzucac fotek i pokazywac szerszemu gronu. Na mojej stronie widnieje adnotacja o prawie autorskim... jesli ktos bedzie to wykorzystywac bez ustalenia (a ja zwykle nie robie problemu JESLI ktos potrafi to po "ludzki" zalatwic) to kotregos dnia skonczy sie to bardzo niemilo i tyle.

Jarek

A dodatkowo.. moze zamiast robic jakies punkty i glosowania, moze po prostu dac opcje jedno losowe foto na jeden dzien i tyle... nie bedzie ani zamieszania ani posadzania o lewe konta i inne tego typu zabiegi.. Nawet jak sie trafi slabsze foto na glowna strone to chyba wytrzymacie jego obecnosc jeden dzien?
Nie rozumialem nigdy takich walk.. jakby sie tym glownym foto wygrywalo mercedesa albo kolacje z muzykami. Szczerze, to nawet jak wygrywajace foto wisi tydzien to po 2 dniach juz na nie nie spogladam. A tak przynajmniej przy losowym pokazywaniu foto, jest szansa zobaczenia takich, ktore gdzies tam przelecialy niezauwazone. Mnie osobiscie nie zawsze chce sie przelatywac przez 130 stron fotek.
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » ndz wrz 21, 2008 7:47 pm

heh, a ja mam jeszcze inne pytanie. na cholerę w ogóle coś takiego jak 'zdjęcie tygodnia'?
~. "ze słabości drwię, bo zamiast niej - warto kpić, kopać, kląć i wyć."
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 21, 2008 9:43 pm

peepshow pisze:heh, a ja mam jeszcze inne pytanie. na cholerę w ogóle coś takiego jak 'zdjęcie tygodnia'?

Mysle ze zdjecie po to by uatrakcyjnic strone glowna,a zdjecie tygodnia po to by zdjecia wciaz sie zmienialy(niestety to drugie okazalo sie byc tylko teoria.

Wróć do „Pomysły/Opinie”