[DVD] Dżem 1979 - 1994

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

indianer84

Re: [DVD] Dżem 1979 - 1994

Postautor: indianer84 » pn sie 01, 2011 10:31 pm

tak to ten sam koncert, w ogole Jurka kamera chyba nie lubiła na poczatku:P bo i na rokowisku i w krakowie prawie go nie widać,najwaznijesze ze słychać ...za to Adam często jest :)
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn sie 01, 2011 10:39 pm

przeglądnąłem na razie bardzo pobieżnie, więc tak na gorąco pierwsze wrażenia.
a moje pierwsze wrażenie jest takie, że zostało to wszystko poskładane na szybko, byle zdążyć z premierą na Festiwal.
dlaczego tak myślę ?
menu, wygląda jakby ktoś zrobił je w 5 minut to raz
dwa, wywiady, wsadzenie na DVD 1979-1994 wywiadu z roku 2009/2010 jest jak dla mnie ewidentną zapchajdziurą....

jest też oczywiście jeden wielki (wart każdej ceny) plus, jest to Dżem z Ryśkiem. Coś co po prostu trzeba mieć, nawet jeśli jest ubrane w brzydkie menu ;)
boston

Postautor: boston » wt sie 02, 2011 9:04 pm

..... a u mnie ciąg dalszy prywatnego festiwalu RR.....
Olsztyńskie Noce Bluesowe 1984 r zaczynają się cudnym, wspaniałym blusiskiem "Abym mógł..." w bardzo ekspresyjnej wersji. Rysiek przechodzi samego siebie i dosłownie "wypruwa z siebie flaki". Znałam już ten koncert wcześniej i do tej pory był moim ulubionym. Jurek już jako pełnoprawny, "całą gębą" członek (oczywiście za przeproszeniem) Zespołu. Następne "Jesiony" - bajka!!! To niesamowite jak Rysiek potrafił zaangażować się w to co robił najlepiej. Ten wokal był niepowtarzalny i nie do podrobienia. Paweł w kontrze do RR: oaza spokoju, czuwający nad całością wykonania. Piękne są solówki Adama i Bena. Piękny, młody Gier wkładający całe serce w swoją robotę. I na koniec Jurek jako wierny towarzysz tej cudownej muzycznej podróży. Publiczność jak zwykle zasłuchana, zapatrzona, zaczarowana i żywo reagująca na to czego jest świadkiem. W tamtych, często szarych i ponurych latach, Dżem był niesamowicie "kolorowym" zjawiskiem muzycznym a Rysiek śpiewał tak jakby chciał ze wszystkimi podzielić się swoim "bólem istnienia" i wyrzucić z siebie wszystkie emocje jakie nim targały. Potem jest przejmujące, wręcz porażające wykonanie "Słodkiej" ze śliczną solówką Pawła, który potrafił wyczarować cudne dźwięki. Jurek też jest wspaniały i przechodzi samego siebie. "Jestem sobie..." - muzyczny powiew prosto z Jamajki + wspaniały, mądry i życiowy tekst. Chłopaki z Dżemu byli dla mnie wtedy "królami PRL-owskiej rzeczywistości".
Tak mi przyszło teraz do głowy, że pierwszy zarejestrowany koncert Dżemu w Łodzi odbył się 29 listopada 1981 roku a dwa tygodnie później wprowadzono stan wojenny. Tak jakby Generał starł uśmiech z twarzy Ryśka i potem już było coraz smutniej.

Cdn
boston

Postautor: boston » wt sie 02, 2011 9:22 pm

Specjalnie piszę oddzielnego posta.
Mam problemy z uruchamianiem pierwszej płytki DVD. Czasem nie chce "zaskoczyć" w ogóle, czasem odtwarzanie rozpoczyna się dopiero od TOP BLUES FEELING 1986. Dopiero jak coś tam "pomajdruję" do przodu i do tyłu to włącza się menu i mogę wtedy wybrać interesujący mnie koncert.
Mam pytanie: czy jest możliwe żeby nowa płytka była uszkodzona?? :? Zakupu dokonałam na festiwalu u Gerarda i w związku z tym mam drugie pytanko: w jaki sposób mogę ten zakup reklamować?
Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania to bardzo proszę o podpowiedź co mogę w takiej sytuacji zrobić.....
ola62

Postautor: ola62 » wt sie 02, 2011 9:36 pm

Och pięknie piszesz Boston, pięknie i ciekawie. O PRL- owskiej
rzeczywistości tamtego okresu można byłoby wiele, wiele opowiadać. O ludziach, którzy podczas koncertów zespołów rockowych mieli potrzebę wykrzyczeć się, przeżywać głośno
swoje emocje ale to było tłumione.Pamiętam koncert Perfektu
83r. w Gdańsku. Ludzie nie wytrzymali napięcia i koncert
przerodził się w manifestację wolnościową. Mieliśmy dość chorej rzeczywistości. Jedynym miejscem, oazą wolności był wówczas Jarocin chociaż naszpikowany tajniakami.

Przepraszam odbiegłam od tematu, czekam na to DVD
z niecierpliwością.Zamówiłam w naszym sklepiku i lada dzień
powinno być :D Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt sie 02, 2011 10:03 pm

boston pisze:Specjalnie piszę oddzielnego posta.
Mam problemy z uruchamianiem pierwszej płytki DVD. Czasem nie chce "zaskoczyć" w ogóle, czasem odtwarzanie rozpoczyna się dopiero od TOP BLUES FEELING 1986. Dopiero jak coś tam "pomajdruję" do przodu i do tyłu to włącza się menu i mogę wtedy wybrać interesujący mnie koncert.
Mam pytanie: czy jest możliwe żeby nowa płytka była uszkodzona?? :? Zakupu dokonałam na festiwalu u Gerarda i w związku z tym mam drugie pytanko: w jaki sposób mogę ten zakup reklamować?
Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania to bardzo proszę o podpowiedź co mogę w takiej sytuacji zrobić.....

A ja się właśnie zorientowałem, że mam taki problem, iż moje płytki "chodzą" tylko na stacjonarnych odtwarzaczach dvd - w komputerze nie...
boston

Postautor: boston » wt sie 02, 2011 10:21 pm

Ja mam właśnie stacjonarny odtwarzacz DVD. Z innymi płytkami nie mam najmniejszego problemu :|
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt sie 02, 2011 10:27 pm

No cóż - musisz kupić nową :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
boston

Postautor: boston » śr sie 03, 2011 9:13 am

Jeżeli nie będzie innego wyjścia to na pewno tak zrobię. Z prostego powodu: warto! :D
Awatar użytkownika
paweldzem

Postautor: paweldzem » śr sie 03, 2011 12:03 pm

A u mnie nie ma teledysków i wywiadów. Kupiłem na festiwalu i dupa blada.
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » śr sie 03, 2011 12:07 pm

paweldzem pisze:A u mnie nie ma teledysków i wywiadów. Kupiłem na festiwalu i dupa blada.

Przyjrzyj sie dokladnie drugiej plycie i pozycji dodatki
boston

Postautor: boston » śr sie 03, 2011 6:09 pm

..... cd:
TOP BLUES FEELING 1986 Mijają 2 lata i otrzymujemy kolejny zarejestrowany koncert. Początek jest zdecydowanie gorszej jakości (dźwięk) ale rozumiem, że nie dało się więcej wydusić z tego nagrania. I świetnie, że mamy jednak okazję go obejrzeć i posłuchać :D .
Cytat ze Skaradzińskiego: "W inne niż psychodeliczne strony odsyłają ozdoby przegubów wokalisty - ten z lewego do świata metalu, ten z prawego do świata reggae. Niekonsekwencja? Nie, bo było już o tym, że Dżem jest zespołem intergatunkowym. A sam właściciel tych ozdób jest tym razem taki...po prostu riedlowy, ot co." Właśnie - zdecydowanie widać, że Rysiek jest już "bardziej" riedlowy, zdecydowanie bardziej w "swoim świecie", chwilami trochę nieobecny ale w dalszym ciągu kurczowo trzymający się statywu i żyjący, oddychający muzyką. Pierwszy raz zwróciłam uwagę na Jego zniszczone dłonie i na koszulkę zdecydowanie pamiętającą lepsze czasy :wink: Ale to szczegóły. Bo sam koncert jest super, zagrany z pełnym zaangażowaniem. Głos RR jest nieco bardziej zmęczony, chwilami zdarty, chrypiący (może wtedy był po prostu przeziębiony?) ale w dalszym ciągu powala mnie na kolana. No i ten ogień bijący z estrady!
Muszę wspomnieć Bena, który wizualnie jest przeciwieństwem Ryśka. Elegancki chłopina :lol: , jasna koszula, kamizelka, kapelusz i kowbojki to zabójczy zestaw! W ogóle dochodzę do wniosku, że Benedykt chyba jest estetą. Na innym koncercie: kapelusz z czerwoną wstążką, czerwone tenisówki i takaż marynara - SUPER. Chociaż oczywiście muzyka jest na pierwszym planie i króluje niepodzielnie ale takie szczegóły są dla mnie (a właściwie mojego oka) bardzo przyjemne.

Zaczynają od "Wiem na pewno wiem..." czyli piosenką, która jest bardzo ważna w moim życiu...W swoim czasie dodała mi odwagi, dużo odwagi aby spojrzeć prawdzie w oczy i podjąć, i zrealizować trudne decyzje.
"Klosz" czyli "piosenka o wartościach" rozkłada mnie na łopatki! Po prostu mistrzostwo świata. Tyle w tym utworze emocji i prawdy... "Człowieku co się z Tobą dzieje"
pomimo ważnego pytania w tytule i treści daje trochę odetchnąć. Cudowna muzyczka i rytm. Rysiek sam jest rytmem i muzyką. Jego system nerwowy zbudowany był chyba ze strun gitarowych, które były nieźle szarpane przez parę ładnych lat. Potem jest energetyczny "Czarny kapelusz" i jak zwykle przejmująca "Słodka".
Dżem w tamtych latach był doskonale skomponowaną miksturą. Niesamowity, charyzmatyczny, autodestrukcyjny wokalista + świetni, wspaniali, doskonale zgrani muzycy. Po prostu: pyszota!! Takich Ich zapamiętam i zawsze będą takimi w moim sercu.

Cdn ??
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » śr sie 03, 2011 9:56 pm

NIEWINNI KRAKÓW 1982

mam pytanie, co jest ze Styką ? dlaczego gra tylko w Słodkiej ?
wiem, że pewno nikt tego nie wie, ale zapytać nie zaszkodzi ;)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » śr sie 03, 2011 10:10 pm

Wtedy to chyba nie był dobry czas Dżemu. Grali bardzo mało koncertów. Kojarzy mi się, że w którejś książce było coś wspominane o tym że Jurka nie było. Dlatego pytałem się o to parę postów wyżej.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » śr sie 03, 2011 10:20 pm

gdyby Go nie bylo wogole to bym sie nie dziwil, ale On sie w jednym z trzech utworow pojawia i to mnie zastanawia. Dlaczego tylko w jednym?

Wróć do „Dżem w mediach”