Dzem 30-Urodziny DVD

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
kikan

Re: Dzem 30-Urodziny DVD

Postautor: kikan » ndz mar 21, 2010 9:55 pm

"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » ndz mar 21, 2010 9:57 pm

No to już teraz tym bardziej nie mogę się doczekać tego DVD! :lol:
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 21, 2010 10:01 pm

peepshow pisze:przepraszam, Jarek.

Ale ja sie nie gniewam wcale. Masz przecież prawo, zeby Ci sie nie podobalo to czy tamto.

Okladka z poczatku byla inna, opierajaca na zdjeciu spodka z samej gory, gdzie po rozlozeniu bylo widac scene i cala widownie prawie 180 o (zdjecie to mozna zobaczyc u mnie w galerii, zostal tez stary projekt) . Ale bylo to tworzone do wersji 2 x dvd , ktora zakladano na poczatku.

Obecna okladka projektowana byla pod zupelnie inny uklad i formę, jest w sumie decyzja kilku osob, m.innymi ze strony Leszka Martinka, ktory zasugerowal utrzymania okladki w klimacie biletu i plakatu, jeszcze przed tym zanim odbyl odbyl się koncert. Dlatego ktos kto zna plakat i bilet od razu skojarzy box DVD z koncertem w Spodku...

CO do pytania o ksiazeczke - znajduja sie tam zdjęcia, credit lista, i inne takie. Nie wiem jak to wyjdzie w druku, mam nadzieje ze bedzie ok.

Do wrzucenia fotek boxu i plyt nie bardzo czuje sie uprawniony ale uwierzcie, trzyma sie to tam tak, jak powinno :)
Awatar użytkownika
ste_fan

Postautor: ste_fan » ndz mar 21, 2010 10:10 pm

Przed chwila obejżałem ten malutki fragmencik koncertu i kurde jeszcze bardziej się nie mogę doczekać aż zobaczę całość, jednak jeszcze troszkę ponad tydzień to chyba wytrzymam :)
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » ndz mar 21, 2010 10:11 pm

Rzadko się udzielam na tym forum, ale to, co przeczytałem powyżej skłoniło mnie do odpowiedzi. Bardzo mnie martwi, że ludzie, którzy podają się za fanów Dżemu, piszą o zespole w taki sposób.

Ja sam nie miałem tej przyjemności, by posłuchać na żywo Dżemu z Ryśkiem, bo za smarkacz jestem;). Ale dane mi już było uczestniczyć w koncercie z Maćkiem na wokalu i nie dam powiedzieć o nim złego słowa. Wg mnie wywiązuje się ze swojego zadania co najmniej bardzo dobrze i chwała mu za to. Oby dociągnął z Dżemem do 40-tych, 50-tych itd. urodzin. Szczerze mu tego życzę :).

Udostępnione na stronie wideo pokazuje, że zespół nie tylko nie umarł, ale żyje i jest w świetnej formie! Może rzeczywiście Maciek nie zachwyca w tym utworze, choć to rzecz gustu. Zwróćcie natomiast uwagę na muzyków, a szczególnie na Adasia. Jego gra to sam miód na serce! :)

A jak się komuś nie podoba to, co Dżem robi, to nie musi słuchać, nie musi kupować, nie musi oglądać, nie musi pisać na forum. No chyba, że chce się w ten sposób dowartościować...
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » ndz mar 21, 2010 10:29 pm

Zobaczyłem tych Lunatyków i... No kurcze, bieda raczej :shock: Realizacja video na poziomie telewizji polskiej:
- kompletny brak dynamiki w montażu (np. kilkunastosekundowa klaszcząca publika na początek - myślałem, że coś się zacięło)
- ciągle te same ujęcia
- trochę za dużo ujęć z "lotu ptaka"
- zbliżenia praktycznie tylko na Maćka (i to chyba wyłącznie w planie telebimowym, czyli od pasa w górę) i Adama
- Jurek pojawia się 3 razy na chwilkę
- Beno jako tło dla Adama, Zbyszek dla Maćka
- Janusza nie ma
- kamerzysta chodzący wśród orkiestry - dobrze że się nie potknął.

Wiem, że to tylko jeden utwór, ale jakieś pojęcie o całości daje :? Kupić, kupię, ale mój entuzjazm znacznie opadł.
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » ndz mar 21, 2010 10:39 pm

Benson pisze:- Jurek pojawia się 3 razy na chwilkę

Może i masz troszkę racji, aczkolwiek zobaczymy jak to będzie w przypadku piosenek, w których Jurek miał więcej do "powiedzenia" niż w Lunatykach w tej wersji... :D
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 21, 2010 10:44 pm

ok to teraz zacznie się jęczenie na video..hahaha oj ludzie ludzie;) na poziomie ludnosci polskiej...:)
Awatar użytkownika
WPrek

Postautor: WPrek » ndz mar 21, 2010 11:03 pm

Na szczęście jestem mile zaskoczony i nie tylko mnie nie podoba się wideo 8) Jeśli przez te 4 godziny cyklicznie będą się powtarzać te same jednostajne ujęcia, to dziękuję. Mam nadzieję, że ten pan kamerujący Adama, pokaże kiedyś Bena, a ten pan kamerujący orkiestrę uda się do Jurka. Pozytyw jaki zauważyłem, to to, że oglądając obraz nie słyszę irytującego wokalu :D Ogólnie uważam, że lepiej jest ponarzekać na zapas i być mile zaskoczonym 8)

Aha i to jeszcze:
bluesman84 pisze:hahaha oj ludzie ludzie;) na poziomie ludnosci polskiej...:)

Przy takich wypowiedziach zaciskają mi się pięści. Źle Ci w kraju, to wypad. Polacy mogą być dumni ze swej historii, a jedyne co zgubiło nasz naród w przeszłości, to zbyt wielka tolerancja. Wszak nie na darmo była to Rzeczpospolita. Do tego pierwsza w Europie konstytucja. A teraz jeden z drugim narzeka, że mohery, że homofobia itp. Może pokolenie, które przeżyło wojnę i komunizm, ma prawo czuć wrogość do ,,innych".
Awatar użytkownika
serenity

Postautor: serenity » ndz mar 21, 2010 11:14 pm

Oj włączenie komputera o tej porze i obejrzenie Lunatyków nie było dobrym pomysłem bo teraz to po pierwsze nie wiem jak zasnę a po drugie nie wiem czy będę w stanie przeczekać przy zdrowych zmysłach te 9 dni ;)
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 21, 2010 11:26 pm

A ja przyznam, że nie oglądałam żeby przeżyć jeszcze większe "wow" kiedy już kupię box.Niestety nie mam tu nic do roboty bo wypowiedzieć się nie mogę, ale poudzielam się po premierze boxa
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn mar 22, 2010 12:59 am

mam tylko jedno ALE, oto ono :

Adam zaczyna solówkę i w tym momencie kamera ucieka w publikę, na Jurka, na trąbkę, znowu w publikę i dopiero w połowie sola udaje się znaleźć Adama...
Może ze mną coś nie tak, ale mam tak, że kiedy gitarzysta gra solo chce widzieć gitarę, a nie jakieś pierdoły dookoła ;)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn mar 22, 2010 9:06 am

Adi pisze:mam tylko jedno ALE, oto ono :

Adam zaczyna solówkę i w tym momencie kamera ucieka w publikę, na Jurka, na trąbkę, znowu w publikę i dopiero w połowie sola udaje się znaleźć Adama...
Może ze mną coś nie tak, ale mam tak, że kiedy gitarzysta gra solo chce widzieć gitarę, a nie jakieś pierdoły dookoła ;)

Też tak mam:). Jurek to chyba zauważył, że kręcą jego, bo tak ręką machnął w stronę Adama... :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
michalz

Postautor: michalz » pn mar 22, 2010 10:02 am

tez tak mam jak koledzy wczesniej ale ogolnie dobrze ale za duzo gory i jak jurek albo adam graja solowki to kamery powinny byc skierowane wlasnie na nich bo pokazuja swoj kunszt gitarowy to tyle ale zobaczymy jak calosc wyjdzie
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » pn mar 22, 2010 11:14 am

Poczekajcie az dostaniecie całosc, posluchacie, obejrzycie.... co chwila ktos zaczyna wieszac psy na tym czy tamtym, reszta przytakuje. Dlaczego oceniac 4 godzinny koncert na podstawie jednej piosenki? Mam czasem wrazenie ze bardzo lubimy narzekac ... ja na swoim fotograficznym podworku obserwuje dokladnie ten sam schemat - zapowiedziany nowy model aparatu, ktory jeszcze nikt do rąk nie wzial, a na forum watek 20 stronicowy jaki to jest ten aparat niedobry (a potem okazuje sie ze wiekszosc z tych krzykaczy ma go w uzyciu.)

Wróć do „Dżem w mediach”