[2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Re: [2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postautor: Armin » wt lip 30, 2013 3:56 pm

"Nowy" znany wszystkim Riders
ŁADNE powroty do koncertowania .. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=eCKUGb5nciw
Awatar użytkownika
dani

Postautor: dani » czw sie 01, 2013 1:17 pm

Szczerze? Poprzednie festiwale jakoś bardziej mi podeszły...
Dobrze, że Dżem, to Dżem.
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam..."
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob sie 03, 2013 11:38 am

Korowiow pisze:Alez dziewczyna na wokalu :shock:

no to raz jeszcze. Utwór "Mała"
http://www.youtube.com/watch?v=bNLB8vHxTf4
tyszanin79

Postautor: tyszanin79 » ndz sie 04, 2013 9:48 pm

Panowie z Dżemu poszli na łatwizne,gdzie można usłyszeć Modlitwe,Niewinnych,Skazanego,Słodką,Klosz...jak nie na festiwalu?Chyba już nigdzie...tylko na płycie.Cegła,techniczni i Mrągowo a gdzie fani? Nawet Syn Ryśka zwiał by zagrac w Mragowie.
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » czw sie 08, 2013 9:58 pm

XV Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla skończył się już dawno temu, pora wreszcie zabrać głos :-)

Pierwsze co rzuciło mi się w tym roku w oczy to alejki świecące pustkami. W miejscu gdzie w latach ubiegłych jadłem zapiekankę, kebab, czy hamburgera, w tym roku nie było NIC. Gastronomię opanowała jedna firma, mająca dwa stoiska oraz kilka, średnio potrafiących liczyć pań w roli kasjerek. O ile oferta "jedzeniowa" była niezła, o tyle smak pozostawiał wiele do życzenia, a alternatywy nie było...
Na szczęście w tym roku pogoda wyjątkowo dopisała i dała takiego ognia, że nie bardzo chciało się jeść.

Muzycznie mogło być pięknie, niestety Festiwal w Mrągowie namieszał totalnie w rozkładzie jazdy Festiwalu Ryśka. Przez co zrobiła nam się gonitwa czasu, skracanie koncertów i brak bisów... Ucierpiało na tym przede wszystkim TSA. TSA grające najlepszy koncert Festiwalu zostało zdjęte ze sceny praktycznie w połowie sztuki... Niedosyt i niesmak pozostał mi do dziś. Oberwało się również Cree, które musiało zejść ze sceny zanim udało im się zanudzić swymi balladami chorzowską publiczność ;)

o 21 na scenie pojawił się Dżem. Zaczęło się bardzo dobrze i gdyby nie to, że koncert został zakończony bisami w stylu dni Pcimia (dostaliśmy na bis Whisky i Cegłą) mogło być nawet idealnie.
Muzycznie jak zawsze Panowie pokazali klasę. Pozytywem był śpiewający, nieoszczędzający się Balcar. Wyraźnie widać, że wypity alkohol mega pozytywnie wpływa na jego współpracę z Dżemem. Takiego Balcara jak na Festiwalu chcę słuchać zawsze.
Standardowo już muszę doczepić się do tego, że Dżem za mało promuje ideę Festiwalu i za mało czasu poświęca Ryśkowi. Najwidoczniej "pamiętajcie o Ryśku i o Pawle" musi nam wystarczyć.

Dzień drugi to kapela na którą czekałem od kiedy tylko zniknęła z muzycznego świata - Riders. Wreszcie wrócili! Wrócili z nowym, fatalnie nagłośnionym głosem. Przez to fatalne nagłośnienie nie mogę do końca powiedzieć co myślę. Chyba jest nieźle, a na pewno ładnie ;)
Bałem się zakończenia, bałem się frekwencji, niepotrzebnie. Perfect dał radę, publiczność też dała radę. Było naprawdę wyjątkowo. Szacun.

Osobny temat to stoisko OFC. W tym roku połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.
Przyjemne to Terenowa Gra Festiwalowa, której oceniać mi nie wypada ;)
Pożyteczne to zbiórka pieniędzy dla Asi Gontarek. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak zostało to przyjęte, zdecydowanie przerosło to moje oczekiwania. Można powiedzieć, że tak bardzo OFC Skazani na Bluesa jeszcze nigdy nie zaznaczyło swojej obecności na Festiwalu i jeszcze nigdy tyle osób nie przewinęło się przez nasze stoisko. W takich chwilach myślę, że mimo żenującej frekwencji na walnym warto jednak ciągnąc to dalej. Choćby dla kolejnego Festiwalu Ryśka
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pt sie 09, 2013 11:28 am

Adi pisze:XV Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla skończył się już dawno temu, pora wreszcie zabrać głos :-)

Pierwsze co rzuciło mi się w tym roku w oczy to alejki świecące pustkami. W miejscu gdzie w latach ubiegłych jadłem zapiekankę, kebab, czy hamburgera, w tym roku nie było NIC. Gastronomię opanowała jedna firma, mająca dwa stoiska oraz kilka, średnio potrafiących liczyć pań w roli kasjerek. O ile oferta "jedzeniowa" była niezła, o tyle smak pozostawiał wiele do życzenia, a alternatywy nie było...
Na szczęście w tym roku pogoda wyjątkowo dopisała i dała takiego ognia, że nie bardzo chciało się jeść.

Muzycznie mogło być pięknie, niestety Festiwal w Mrągowie namieszał totalnie w rozkładzie jazdy Festiwalu Ryśka. Przez co zrobiła nam się gonitwa czasu, skracanie koncertów i brak bisów... Ucierpiało na tym przede wszystkim TSA. TSA grające najlepszy koncert Festiwalu zostało zdjęte ze sceny praktycznie w połowie sztuki... Niedosyt i niesmak pozostał mi do dziś. Oberwało się również Cree, które musiało zejść ze sceny zanim udało im się zanudzić swymi balladami chorzowską publiczność ;)

o 21 na scenie pojawił się Dżem. Zaczęło się bardzo dobrze i gdyby nie to, że koncert został zakończony bisami w stylu dni Pcimia (dostaliśmy na bis Whisky i Cegłą) mogło być nawet idealnie.
Muzycznie jak zawsze Panowie pokazali klasę. Pozytywem był śpiewający, nieoszczędzający się Balcar. Wyraźnie widać, że wypity alkohol mega pozytywnie wpływa na jego współpracę z Dżemem. Takiego Balcara jak na Festiwalu chcę słuchać zawsze.
Standardowo już muszę doczepić się do tego, że Dżem za mało promuje ideę Festiwalu i za mało czasu poświęca Ryśkowi. Najwidoczniej "pamiętajcie o Ryśku i o Pawle" musi nam wystarczyć.

Dzień drugi to kapela na którą czekałem od kiedy tylko zniknęła z muzycznego świata - Riders. Wreszcie wrócili! Wrócili z nowym, fatalnie nagłośnionym głosem. Przez to fatalne nagłośnienie nie mogę do końca powiedzieć co myślę. Chyba jest nieźle, a na pewno ładnie ;)
Bałem się zakończenia, bałem się frekwencji, niepotrzebnie. Perfect dał radę, publiczność też dała radę. Było naprawdę wyjątkowo. Szacun.

Osobny temat to stoisko OFC. W tym roku połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.
Przyjemne to Terenowa Gra Festiwalowa, której oceniać mi nie wypada ;)
Pożyteczne to zbiórka pieniędzy dla Asi Gontarek. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak zostało to przyjęte, zdecydowanie przerosło to moje oczekiwania. Można powiedzieć, że tak bardzo OFC Skazani na Bluesa jeszcze nigdy nie zaznaczyło swojej obecności na Festiwalu i jeszcze nigdy tyle osób nie przewinęło się przez nasze stoisko. W takich chwilach myślę, że mimo żenującej frekwencji na walnym warto jednak ciągnąc to dalej. Choćby dla kolejnego Festiwalu Ryśka

Podpisuję się obiema rękami. Koncert Maćka Balcara&Dżemu - idealnie Adi opisałeś moje myśli. Rozumiem, że Dżem chcę pokazywać swój "nowy" repertuar i dobrze, ale wszystko z umiarem i szczyptą kreatywności, bo wiele numerów z 2004, jak i "Muzy" okrywa kurz zbierany na płytach... Ale mniej o tym peutnując "mało Ryśka w Dżemie" podczas sztuki Dżemu, za to diabelsko, pobujaliśmy się, nie patrząc na siebie, by w końcu pójść w drogę nieba ( mnie ten numer kojarzy się z innym członkiem zespołu, ale pod idee Festiwalu go podciągnijmy), a jeszcze brakło dnia gorszego - set lista bardzo nie przemyślana, a i z bolesnymi upadki po "Liście do M", "Forsa i Czas" - dziwny kiks... Koniec marudzenia!
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
papusny

Postautor: papusny » pt sie 09, 2013 6:10 pm

Koncert Dżemu nie idzie w ta stronę jaką iść powinien. Promowanie nowszych numerów na festiwalu jest zbyteczne, bo wszyscy, którzy uczestniczą w festiwalu, doskonale dyskografie grupy znają, bo między innymi przychodzą na koncert Dżemu.

Co do Cree, to po wygraniu Top trendów, zawiązują pewna umowę z Polsatem i na tych większych imprezach muszą wystąpić. W nagrodę wygrania Top trendów otrzymują 100 000 zł na promocję zespołu, podejrzewam, że tych pieniędzy zespół nie ma w rekach, ale za to występuje na takich większych imprezach, którym patronuje Polsat.

Gastronomia - jak widziałem te kolejki - o boże tyle czekania i czekania, jeszcze jak widzę 12 nalewaków, a na chodzie jest 6 to od razu mnie trzepie.

Dziwi mnie to, że ze względu, że był to 15 festiwal, a więc w pewnym sensie urodzinowy to można było zorganizować jakieś limitowane gadżety.

Ogólne wrażenie, źle nie było w skali od 1 do 6 oceniam festiwal na 4,5.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pt sie 09, 2013 6:28 pm

papusny pisze:Co do Cree, to po wygraniu Top trendów, zawiązują pewna umowę z Polsatem i na tych większych imprezach muszą wystąpić. W nagrodę wygrania Top trendów otrzymują 100 000 zł na promocję zespołu, podejrzewam, że tych pieniędzy zespół nie ma w rekach, ale za to występuje na takich większych imprezach, którym patronuje Polsat.

Zgadza się
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pt sie 09, 2013 8:16 pm

GreenHorn pisze:
Adi pisze:XV Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla [...]
Podpisuję się obiema rękami. [...]
chyba nie do końca zrozumiałeś pod czym się podpisałeś ;)
boston

Postautor: boston » sob sie 10, 2013 6:33 pm

Adi, ogromne dzięki za szerszą i ciekawą relację :lol:
Nareszcie znalazł się ktoś, komu chciało się poświęcić na to trochę czasu. :lol:
Goly80

Postautor: Goly80 » czw sie 15, 2013 2:56 am

boston pisze:Adi, ogromne dzięki za szerszą i ciekawą relację :lol:

Ewa, nikt nic nie pisze, bo po prostu bez Ciebie każdy festiwal jest beznadziejny...
No dobra było fajnie, nawet bardziej niż fajnie, ale bez Ciebie nie dosyć fajnie :wink:
boston

Postautor: boston » czw sie 15, 2013 6:58 pm

No, no Misiu.... Ty to potrafisz zawrócić w głowie nie jednej dziewczynce (bez względu na wiek) :lol:
Może uda się w następnym roku :roll:
papusny

Postautor: papusny » sob lip 26, 2014 10:01 am

czy w Antyradiu będzie audycja z tegorocznego festiwalu??
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » pn lip 28, 2014 12:38 am

Coś bym napisał ale chyba się powstrzymam...
Awatar użytkownika
Jedras

Postautor: Jedras » pn lip 28, 2014 7:42 am

Robert_K pisze:Coś bym napisał ale chyba się powstrzymam...

..muszę Cię zmartwić. Już napisałeś! :P
Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba

Only a Gibson is Good Enough..

Wróć do „Koncerty”