Taby, chwyty, nuty

Wszystko i nic, czyli tzw."wolność słowa"

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Marco

Taby, chwyty, nuty

Postautor: Marco » śr sty 07, 2004 10:11 pm

Witam !!

Ma ktoś rozpracowaną partie gitary akompaniującej, bo ja mam solowej ;)??

Pozdrawiam
Marcin
Defik

Taby

Postautor: Defik » pn lut 09, 2004 9:36 pm

witam, szukam od dluzszego czasu rozpisek do solowkek dzemu, moga byc nuty, taby, pliki gp !!! Na sieci nic nie ma, same okrojone wersje. Jesli ktos posiada jakies magazyny lub ksiazki poswiecone zespolowi z dokladnym rozpisem calych solowke nuta po nucie to prosze o kontakt na gtra1@poczta.onet.pl
pozdrawiam wszystkich fanow
Gość

Postautor: Gość » wt lut 10, 2004 5:07 pm

Jaki sens ma taka odegrana solówka? Juz lepiej zadnej nie zagrać.
Gość

Postautor: Gość » wt lut 10, 2004 5:54 pm

hipik pisze:Jaki sens ma taka odegrana solówka? Juz lepiej zadnej nie zagrać.

Hipik, co dokładnie masz na myśli?
Gość

Postautor: Gość » czw lut 12, 2004 12:01 am

No to, że rżnięcie nuta w nute solówki jest dla mnie idiotyzmem. Solo to w takiej muzyce jak Dżemu coś wyrażąjącego emocje, dlatego na kazdym koncercie Jurek i Adaś grają swoje solówki inaczej - zaleznie od ich nastrojów. Stałe są jedynie wejścia w nie i tonacja, a reszta... no to jest właśnie solo... A odgrywanie dzwieków 'nuta w nute' jest dla mnie czymś niezrozumiałym...

Co innego jeśli jakąś solówke rozpracowuje sie dzwiek w dzwiek, ale w celach edkacyjnych - bardzo wiele sie mozna nauczyć, ale to sie robi ze słuchu, tylko wtedy rozumiesz co grasz i dlaczego w ten sposób.

To takie moje skromne zdanie, które utrwaliło kilku kolegów grajacych wlasnie nuta w nute. Potrafią zagrać solo ze Stairway to heaven, a nie wiedzą jak zagrać najprostszy akord C, G itp. (to niestety fakt autentyczny). Stąd moje wrogie nastawienie do takiej gry, bo tabulatury zle uzywane niesamowicie ogłupiają.
defik

Postautor: defik » czw lut 12, 2004 7:06 pm

dzizys co za ludzie... dla Twojej wiadomosci jestem po szkole muzycznej, umiem zagrac solowke do stairway to haven i nawet wiem jak wyglada akrod C:) znam 4 skale we wszystkich superpozycjach i wiem co gram:P poprostu jestem leniwy i mi sie nie chce ze sluchu grac, zreszta to nie problem kiedy solowka jest wolna ale jak sa jakies 3 dzwieki w duzym tepie i Jurek miecie niesamowicie to mi sie nie chce siedziec i myslec gdzie on moze trafiac. Pozatym ja chce wersje solowke z plyt i wlasnie po to zeby sie nauczyc schematu a pozniej improwizowac na jego podstawie:P jak gram po swojemu to malo to przypomina dzem:) wychodzi jakis satriani po pijaku:) no ale widze ze dzis ciezko o pomoc... jeszcze mi sie dostalo, niedlugo na forum pozadnych zespolow bedzie jak na jakis forach o brytney albo peji czy innej fleji :)
mimo wszystko sie z Toba zgodze, ludzie co graja tylko z tabow to powinni odlozyc gitare i przerzucic sie na cymbalki zeby poznac podstawy muzyki:P osobiscie znam klesia ktory podczas gry szepcze 3,4,6,7,1,8,4,4,1 (nr progow) - troche to chore:P to tak troche jak z nauka na pamiec:) zapomni jednego numerka i wszystko **** strzela:)
pozdro
Awatar użytkownika
grimus
Kontaktowanie:

Spacer z ...

Postautor: grimus » czw lut 19, 2004 3:13 am

Funty, taby czy nuty? :?
Gość

Racja!!!

Postautor: Gość » czw lut 26, 2004 12:20 am

Witam kolegów muzyków!!! Od 15 lat gram na gitarce i uważam że nie ma nic lepszego niż solowka która w bardzo dużym stopniu wyraża nasze emocje. Sam gram w akpeli i np. kiedy gram pierwsze i drugie solo z listu do M to gram go zupełnie inaczej niż Jurek ale mimo wszystko brzmi to super - ponieważ to jest moja interpretacja. Szczególnie lubie grać solo w Whisky.Mój rekord do 9 minut - wprawdzie publika przysypiała bo było to troche długie ale za to jakie piękne.Granie z Tabów jest jak kopiowanie cudzego obrazu, cudzych emocji, a wiec w pewnym stopniu stajemy się wtedy złodziejami a nie muzykami!!!Precz z Tabami!!!!
Pilot

Kaczor coś ty zrobił

Postautor: Pilot » pt kwie 23, 2004 6:42 pm

Siema mam takie pytamie gdzie mozna dostać taby do utworu Kaczor coś ty zrobił???wszędzie szukam i nie moge znaleść :x
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 23, 2004 8:06 pm

jesli chodzi o konkretne taby to nie wiem :P ale chwyty jak do harleya :D hehe
DeClerc

Tabulaturki są ale co z ....

Postautor: DeClerc » wt kwie 27, 2004 12:33 am

Witam
Surffując po sieci często spotykam się z Tabulaturami dla gitarzystów no to fajnie i miło że mają z czego grać. Ale ja mam inny problem swego czasu grałem troszku na pianinku no i bardzo dużo bym dał za zapis nutowy utworów Dżemu a ciężko jest mi to znaleźć (może nie jestem doswiadczonym Internautą :) ) . Więc jesli ktoś ma coś czym mógłby się ze mną podzielić to prosze o mail`a na ss@lcf.pl
Podziękował z góry.
".. niektórzy mówią że mnie kochają ,lecz tak naprawde kochają szmal..."
GG: 1762018
raszo22

poszukuje dokładnych tabów dżemu na elekroakustyka!!!

Postautor: raszo22 » śr maja 26, 2004 2:52 pm

najlepiej jakbyby były takie jak w oryginale!!!

z góry dziękuje za okazana pomoc!!!
Gość

tab do calej w trawie!!!!!!!!

Postautor: Gość » ndz cze 06, 2004 8:58 pm

szukam tabu do Calej w trawie
bylbym dzwieczny za pomoc
pozdr skazany_na_bluesa
Gość

Postautor: Gość » ndz cze 27, 2004 8:37 pm

ej to ma ktoś te taby do tego utworku?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Chemik

Cala w trawie

Postautor: Chemik » pn cze 28, 2004 9:35 am

Witam

Mam cos takiego, ale skad to juz nie pamietam.
Co prawda, glowny motyw A. Otreby nie jest dokladnie tym, co on gra, ale dobre i to...

"Cala w trawie"
(from "Autsajder")
Music by Dzem

e-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H-------/8--10--11----10---8-------8-------------------------------------------------------------------------------
G-----------------------------------10----7------/5--7--5-------------------------------------------------------------
D---------------------------------------------------------------8------5--8--5------------------------------------------
A-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gryfy:

e-----------------------------------|-------|-------------------------------------------------------------------------------------
H----------------------------------|--------|--------------------------------------------------------------------------------------
G----------------------3-----------|--6x--|-----------------3---7------5--5----8----------5--5---8-------------------3------
D--------5---5--------3----3-----|--------|------5--5-----3---7------5--5----8---8------5--5---8---3----5--5-----3---3---
A--------5---5--------1----3-----|--------|------5--5-----1---5------3--3----6---8------3--3---6---3-----5--5----1---3---
E--------3---3--------------1-----|--------|------3--3-------------------------------6-------------------1-----3--3--------1----
0

Wróć do „HydePark”